BAŞKAN GÜLSOY, TEMSİLİ OLARAK MAKAMINI ÇOCUKLARA DEVRETTİ

BAŞKAN GÜLSOY, TEMSİLİ OLARAK MAKAMINI ÇOCUKLARA DEVRETTİ Haberler


BAŞKAN GÜLSOY, TEMSİLİ OLARAK MAKAMINI ÇOCUKLARA DEVRETTİ

3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, koltuğunu Alya Başyazıcıoğlu'na devretti.

Koltuğa geçen Alya Başyazıcıoğlu'nun ilk talimatı ise markalaşmaya önem verilmesi oldu. Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ile KTO yönetim Kurulu üyelerinin çocukları ve torunları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle KTO'ya gelerek, koltuk devir teslim törenine katıldılar. Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, koltuğunu temsili olarak 8 yaşındaki Alya Başyazıcıoğlu'na devretti.

Koltuk devir teslim töreninde KTO Yönetim Kurulu Başkanı koltuğuna oturan Alya Başyazıcıoğlu, "Öncelikle, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün biz çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyorum. Bize emanet edilen bu bayram için Atatürk'e teşekkür ediyor, saygı ve rahmetle anıyorum. Böylesine önemli bir günde burada sizlerle olmaktan çok mutluyum.23 Nisan Günü için ticaret odasının yönetim kurulu başkanlığı makamını bir günlüğüne devraldım. Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Geleceğin girişimcisi olarak arkadaşlarımla güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Ülkemizin ileri gitmesi için canla başla çalışacağımıza, devletimizi vatanımızı koruyacağımıza söz veriyoruz" dedi.

 Daha sonra KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy'un 'Başkanım bize bir emriniz var mı diyerek soru yöneltmesi üzerine, koltuğu devralan Alya Başyazıcıoğlu, "Markalaşmaya önem verin. Dedelerimizin, babalarımızın şirketlerinin yaşaması için bizlere kalması için kurumsallaştırma şart. Bu konuda eğitimler vermenizi istiyorum. Ayrıca da şirketlerin daha da büyümesi için ihracatı daha çok, daha da önem verilmesi gerekir" diye konuştu. KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, "Çocuklar geleceğimizin teminatıdır. 99 yıl önce bağımsızlık karakterimdir diyen bir liderin ve bu memleketin hiçbir zaman özgürlüğünden taviz vermeden milletin meclisinin açıldığı gün bugündür. Bu millet hiçbir zaman özgürlüğünden taviz vermeden, inandığı değerler üzerine mücadele etmiş, esareti asla kabul etmemiş ve Milli mücadele ile bu vatanı bize emanet etmişlerdir. Yüz yıllık hesabı sürdürmeye çalışanlar bilsinler ki, ecdadımız gibi siz değerli çocuklarımız ve gelecek nesillerimizde bu millet, vatan ve bayrak için çalışacaklardır" dedi. KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy konuşmasından sonra koltuğunu devrettiği Alya Başyazıcıoğlu'na KTO temsili fahri üyelik beratı takdim etti. Düzenlenen tören ise katılımcı tüm çocuklarla toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kulanıcı Yorumları

Bu içerğie ait yorum bulunmamaktadır.

Yorum