KTO BAŞKANI GÜLSOY ÇARŞIDA VİRÜS UYARISI VE DENETİMİ YAPTI

KTO BAŞKANI GÜLSOY ÇARŞIDA VİRÜS UYARISI VE DENETİMİ YAPTI Haberler


KTO BAŞKANI GÜLSOY ÇARŞIDA VİRÜS UYARISI VE DENETİMİ YAPTI

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, kent merkezinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yaptı.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, İçişleri Bakanlığınca “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla Türkiye genelinde uygulanan koronavirüs tedbirleri kapsamında 27 Mayıs Caddesi, Camii Kebir ve Kazancılar Çarşısı’nda denetim yaptı.

 Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz ile esnaflara hayırlı işler dileyen Başkan Gülsoy, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda önerilerde bulundu.  Halkın yoğun olduğu yerlerde kurallara uyan vatandaşlara da teşekkür edildi.

“ESNAFIMIZ KURALLARA UYUYOR”

“Sağlık için hepimiz için” sloganıyla bugüne kadarki en kapsamlı COVİD-19 denetimin gerçekleştirildiğini belirten  Başkan Gülsoy, “Çarşımızda maske, sosyal mesafeyi korumak için esnaflarımızı ziyaret ederek ikaz ediyoruz. Son günlerdeki vaka sayıları da göz önüne alındığında hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Burada amaç, ceza yazılması değil, farkındalık oluşturulmasıdır. Ülke genelinde en kapsamlı denetimler yapılıyor. Sağolsunlar esnafımız ve vatandaşlarımız kurallara uyuyorlar. COVİD-19 salgınından kurtulabilmemiz için ortak hareket etmemiz ve kurallara uymak zorundayız. Sevdiklerimiz ve ülkemiz için tedbirleri almamız gerekiyor. Bu yapılan denetimlerin hepsi halkımızın sağlığını korumak için. Kurallara uyan esnafımıza ve vatandaşımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz’da “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Belediye Başkanları ve Daire Amirleriyle çarşı, Pazar gibi tüm açık alanları denetliyoruz. Vatandaşların sağlığı için maskeye, mesafeye uyup uyulmadığını kontrol ediyoruz. Gördük ki bütün vatandaşlarımız maskelerini takıyor, esnafımızda işyerlerinde tedbirleri almış durumda. Hepsine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kulanıcı Yorumları

Bu içerğie ait yorum bulunmamaktadır.

Yorum