KTO BAŞKANI GÜLSOY YAŞAM MERKEZİNDE KORANAVİRÜS DENETİMİ YAPTI

KTO BAŞKANI GÜLSOY YAŞAM MERKEZİNDE KORANAVİRÜS DENETİMİ YAPTI Haberler


KTO BAŞKANI GÜLSOY YAŞAM MERKEZİNDE KORANAVİRÜS DENETİMİ YAPTI

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, koronavirüs tedbirleri kapsamında Mix Kayseri Yaşam Merkezi’nde denetim yaptı.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, İçişleri Bakanlığınca “Sağlık hepimiz için” sloganıyla Türkiye genelindeki tüm alanları kapsayacak şekilde uygulanan koronavirüs tedbirleri kapsamında kent merkezinde bulunan Mix Kayseri Yaşam Merkezi’ni denetledi. 

Vali Yardımcısı Mehmet  Sadık Tunç ile Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Gülsoy, kontrollü sosyal hayat döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğini yerinde inceledi.

 “VATANDAŞLARIMIZ VE İŞYERLERİMİZ KURALLARA UYUYOR”

“Sağlık hepimiz için” sloganıyla tüm alanları kapsayacak şekilde genel COVİD-19 denetimin gerçekleştirildiğini belirten  Başkan Gülsoy, “Tüm dünyayı etkileyen salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları için denetim yaptık. Bugünkü yaptığımız denetim ülkemizde tüm il ve ilçelerimizde gerçekleştirildi. Sayın Vali Yardımcımız Mehmet Sadık Tunç ve polis ekiplerimizle “Sağlık hepimiz için” mottosu ile şehrimizin önde gelen Yaşam Merkezi’ndeki işyerlerimiz ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek ikazlarda bulunduk. Ülkemiz gelen koronavirüs salgınında yaşanan artışlar nedeniyle maske, fiziki mesafe ve işyerleri için belirlenmiş kurallara uyulması büyük önem arz ediyor. Koranavirüs, alacağımız tedbirlerden daha güçlü değil.  Yaptığımız denetimlerde gördük ki vatandaşlarımız kurallara uyuyorlar. Yaşam Merkezi ve içerisinde bulunan işletmelerimizin de tedbirlerini aldıklarını yerinde denetledik. Ateşimiz ölçüldü, vatandaşlarımız için dezenfektan ve maskelerinde hazır olduğunu gözlemledik. Burada amaç; ceza yazmak değil, farkındalık oluşturmak. Kurallara uyan Yaşam Merkezi’ndeki işyerlerimize ve vatandaşımıza da teşekkür ediyorum. Birlik olup virüsü yenelim!  Cezalara değil, virüse tedbir alalım! Sağlık çalışanlarımızın da bugüne kadar verdiği emek ve mücadelelerini de unutmayalım. Buna göre tedbirleri de elden bırakmayalım. ” ifadelerini kullandı.

“KURALLARA UYMAK TOPLUMA KARŞI SORUMLULUĞUMUZDUR”

Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç’da  yaptığı açıklamada, “ Benim katıldığım ikinci denetim. Vatandaşlarımız ve işyerlerimizde yaptığımız denetimlerde çok şükür arzu ettiğimizin ötesinde kurallara uyma var. Buda bizi mutlu ve memnun ediyor. Hepimiz biliyoruz ki kurallara uymak öncelikli kendi sağlığımız, ailemizin, çevremizin, yakınlarımızın aslında tüm topluma karşı sorumluluğumuz. Yakın şehirlerimize zaman zaman ziyaretlerimiz oluyor. Kayseri’de bu anlamda kurallara uymanın çok daha üst düzeyde olmasını görmekten mutluluk duyuyoruz. İnşallah bunu artırarak devam ettirilmesini arzu ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlılığından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kulanıcı Yorumları

Bu içerğie ait yorum bulunmamaktadır.

Yorum