KTO YÖNETİMİ İMOB’DA

KTO YÖNETİMİ İMOB’DA Haberler


KTO YÖNETİMİ İMOB’DA

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda stant açan Kayserili firmaları ziyaret etti.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’a stant ziyaretlerinde, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, KTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hacı Bekir Kuzucu ve Hasan Köksal ile Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Mercan ve Şevket Uyar eşlik etti.

Bu yıl 15.’si düzenlenen ve 27 Ocak’a kadar devam edecek fuarda direkt olarak 90 Kayserili firmanın yer aldığını belirten Başkan Gülsoy bu sayının Kayseri için önemli bir rakam olduğunu ifade etti.

Güçlü ekonomiye sahip olmak için üretmenin, ürettiğini de dış pazarlara satmanın önemine değinen Başkan Gülsoy bu tür fuarların yeni pazarlar bulma noktasında önemli olduğuna dikkat çekerek; “600 firmanın katılacağı dünyanın 2'nci büyük fuarında şu anda İtalya'dan sonra biz geliyoruz. Aslında baktığınız zaman ziyaretçi sayısı olarak ve yaptıklarımızla beraber biz lider olmaya adayız. Bu fuarlarda, insanlar kendilerini tanıtıyor, markalarına prestij katıyorlar. İnşallah bu nitelikte prestijli fuarları Kayseri'de de gerçekleştiririz. Şuanda sanatsal ve tasarım olarak Türkiye'de söz sahibi olan firmalara baktığınız zaman mobilya sektöründe dünyadaki bütün firmalarla yarışabilecek firmalarımız var. Burada baktığımızda çizgiler çok değişmiş artık tarza dönüyor. Burada insanlarımızın AR-GE yatırımları tasarım merkezleri kurmaları bu başarıyı getiriyor. İnşallah daha güzel fuarlar olacak bereketli bir fuar geçmesini diliyoruz. Şu anda bizden de 150'ye yakın firmamız katılıyor. Bunun 90 tanesi direkt olarak aşağı yukarı 60 tanesi de endirekt olarak İstanbul bağlantılı çalışan firmalarımız. Bu firmalarımızı ziyarete geldik. Ziyaret ettiğimiz arkadaşlar da şu anda katılımda özellikle ihracat anlamında çalışan firmalarımızın memnun olduğunu görünce biz de memnuniyet duyuyoruz" diye konuştu.


KTO Yönetiminin stantlarına olan ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren firma sahipleri ise; İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin yanı sıra sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Azerbaycan, Özbekistan, Rusya, Kosova, Sırbistan, Makedonya, Bosna, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında bulunduğu 110 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetlerinin ağırlandığı bu fuarın, sektörü canlandıracağına inandıklarını söyleyerek bu tür organizasyonlarda desteklerini esirgemeyen KTO Yönetimine

Kulanıcı Yorumları

Bu içerğie ait yorum bulunmamaktadır.

Yorum