KTO'DA, KOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI ANLATILDI

KTO'DA, KOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI ANLATILDI Haberler


KTO'DA, KOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI ANLATILDI

KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Bilgilendirme Toplantısı,Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleştirildi.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Halk Sigorta Yetkilileri ile KTO ve KAYSO üyeleri katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Gülsoy, diğer tüm operasyonlarda olduğu gibi Barış Harekatı'nda da kahraman ordumuzun yanında oldukalrını ifade etti.

2018 yılı Ağustos ayından beri zor bir süreç yaşandığını belirten Başkan Gülsoy: " Yaşanan tüm zorluklara rağmen iş dünyası olarak rehavete kapılmadan her zamankinden daha çok işimize sarıldık, işimizi en iyi şekilde yapma konusunda çabaladık, çabalamaya da devam ediyoruz. Bu sıkıntılı süreçte elbette çok zorlandığımız zamanlar oldu. Özellikle KOBİlerimizin çabaları tek başına ayakta kalmalarında yeterli olmuyor. Satılan ürünlerin bedellerinin tahsil edilmesi, alacakların toplanması hususunda zorluklar yaşayan KOBİlerimiz ne kadar üretse, ürettiğini pazarlasa da alacağını toplayamadığı için yok olup gitme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Bu noktada devletimizin, 25 milyon lira cironun altındaki firmaların yararlanabildiği başlattığı alacak sigortası oldukça önemlidir.  Özellikle açık hesap, çek, senet ile yapılan satışların, vadeli faturalı satışların, tüzel kişiliklere yapılan satışların ticari alacak sigortası teminatı altında bulunması KOBİ’lerin bu sıkıntılı süreçte kendilerini korumalarını sağlamaktadır" diye konuştu

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya ise; "“Ekonomimize karşı hala dışardan olan müdahaleler devam ediyor. Bizler işadamları olarak bu dönemde üretimimize devam ettik ama diğer taraftan da tahsilat sorunu ile karşılaştık. Bu dönemde iflas ertelemeler oldu, konkordato ilan edenler oldu. Bu firmalar iş yaptığı diğer birçok şirketi de sıkıntıya soktu. Bu dönemde yapılması gereken en güzel şey, bazı olaylara hazırlıklı yakalanmaktır. Hazırlıksız yakalandığımız her şey bizim için risktir. Bu riskleri bertaraf etmek için bir takım hazırlıklar yapmamız lazım” ifadelerini kullandı. 


Kulanıcı Yorumları

Bu içerğie ait yorum bulunmamaktadır.

Yorum